Przeskocz do treści

Odżywki nie tylko dla sportowców!

Sport to zdrowie, a aktywność fizyczna przynosi mnóstwo korzyści organizmowi. Nie da się jednak ukryć, że nawet ćwiczenia podejmowane amatorsko, mogą powodować spore obciążenia. Wszystkie osoby trenujące ulubiony sport, tak okazjonalnie, jak i decydując się na kierunek zawodowstwa, muszą zadbać o kondycję organizmu, regenerację i właściwe wspomaganie.

Na rynku gości sporo produktów, które pomagają osiągać wyznaczone cele, jednocześnie eliminują skutki nadmiernych obciążeń, a dodatkowo są w stanie dostarczyć niezbędnych substancji. Uzupełniają także poziom składników, które są odpowiedzialne za prawidłowy przebieg poszczególnych procesów i funkcjonowanie organizmu w trakcie podejmowania wzmożonego wysiłku fizycznego. Pośród dostępnych produktów szczególne miejsce zajmują 3 propozycje firmy Olimp, wspomagające nie tylko pracę sportowców nad własnym ciałem.

Olimp CarboNox

Olimp CarboNox to suplement diety, który bazuje na wyselekcjonowanych źródłach węglowodanów. Ma za zadanie dostarczać energii niezbędnej podczas podejmowania wysiłku fizycznego, jak i zapobiegać stratom energetycznym, które następują w trakcie treningu.

Preparat może być stosowany przed wykonaniem treningu, w trakcie jego wykonywania, by zapewnić długotrwałą podaż energii niezbędną do podejmowania intensywnych ćwiczeń, jak i po zakończonym treningu, dla odzyskania utraconych dawek energii.

W składzie CarboNox można znaleźć:

 • węglowodany o wysokich, średnich i niskich indeksach glikemicznych, które przyczyniają się do stabilnego wysycenia krwi składnikami energetycznymi. Osoby przyjmujące preparat mogą liczyć na wysycenie krwi utrzymujące się do 2 godzin licząc od momentu spożycia porcji preparatu,
 • innowacyjną izomultazę o przedłużonym uwalnianiu, która przyczynia się do efektywnej odbudowy zasobów glikogenu,
 • maltodekstryny wpływające na utrzymanie stabilnego poziomu insuliny w trakcie wysiłku, a także zaopatrywanie komórek mięśniowych w składniki energetyczne, w sposób ciągły,
 • L-argininę stanowiącą substrat do syntezy tlenku azotu,
 • kompleks 12 witamin wpływających na lepszą przyswajalność i wchłanialność węglowodanów oraz wzmożone przemiany metaboliczne.

Ze względu na tak opracowany skład, preparat może być stosowany zarówno przez amatorów decydujących się na aktywność fizyczną różnego rodzaju, podejmowaną z określoną częstotliwością, jak i sportowców trenujących wyczynowo, którzy wykazują większe zapotrzebowanie na poszczególne składniki.

Zalety stosowania CarboNox to:

 • hamowanie uszkodzeń białek strukturalnych komórki mięśniowej, co następuje dzięki wysokiemu potencjałowi antyoksydacyjnemu,
 • przyspieszanie regeneracji na poziomie molekularnym,
 • uzyskiwanie optymalnego, wysokiego wysycenia krwi monosacharydami.

Kompozycja źródeł węglowodanowych została stworzona na bazie profili szybkości trawienia oraz uwalniania cukrów prostych do krwiobiegu. Proporcje poszczególnych węglowodanów zostały opracowane laboratoryjnie, dla zwiększania efektywności stosowania preparatu.

Olimp Creatine Xplode

Olimp Creatine Xplode to produkt stworzony z myślą o sportowcach. Jego unikalny skład, bo bazujący na aż 6 najpopularniejszych i najbardziej efektywnych w działaniu formach kreatyny, wpływa na możliwość zwiększania objętości podejmowanych treningów. Ma także znaczenie dla obniżania subiektywnego uczucia zmęczenia. Wspomaga osiąganie lepszych wyników sportowych, a także skraca czas regeneracji organizmu po intensywnym wysiłku fizycznym.

Skład produktu został tak dobrany, by tuż po spożyciu następowało maksymalne, swobodne uwalnianie cząsteczek kreatyny. Dzięki temu w organizmie zostaje bardzo szybko pokryte zapotrzebowanie na ten związek. Jest to ważne szczególnie w momencie przebudzenia się, ale i zaraz po treningu, kiedy to organizm jest najbardziej narażony na katabolizm.

Formy kreatyny występujące w produkcie to:

 • jabłczan,
 • ester etylowy,
 • alfa-ketoglutaran,
 • pirogronian,
 • cytrynian,
 • chelat kreatynowy magnezu.

Niwelowanie uczucia nadmiernego zmęczenia związane jest z trzema wymienionymi formami kreatyny – pirogronianem, jabłczanem i alfa-ketoglutaranem, które znajdują swoje miejsce w puli związków odgrywających znaczącą rolę w cyklu przemian energetycznych organizmu, w tym cyklu Krebsa.

Creatine Xplode to preparat idealnie nadający się do stosowania przez sportowców, także ze względu na wzbogacenie o taurynę. To jej zawartość odpowiada za możliwość zwiększania objętości jednostek treningowych, co ma znaczenie dla osiąganych wyników oraz skracania czasu niezbędnego do właściwej regeneracji organizmu, po intensywnym wysiłku fizycznym.

Choć produkt stosowany jest głównie przez sportowców, nadaje się do włączenia w dietę osób na co dzień wykonujących pracę zawodową bądź dowolnego rodzaju obowiązki, które ze względu na ich charakter wymagają dużej aktywności fizycznej i pozostawania w ruchu. Dostarczanie kompozycji 6 form kreatyny, wpływa na długi czas utrzymywania wysokiego poziomu energii.

 1. Gold Omega 3 D3+K2 Sport Edition

Gold Omega 3 D3+K2 Sport Edition stanowi suplement, który powinien zagościć w diecie każdego sportowca dbającego o układ krwionośny, w tym serce. Zachowanie prawidłowego przebiegu poszczególnych procesów oraz odpowiedniej kondycji mięśnia sercowego, ma wpływ na właściwe dotlenienie mięśni w trakcie podejmowanej aktywności fizycznej.

W składzie suplementu Gold Omega 3 D3+K2 Sport Edition można znaleźć:

 • kwasy Omega-3 EPA i DHA, które przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania serca,
 • witaminy D i K mające ogromne znaczenie dla kondycji całego organizmu, w tym układu krwionośnego, mocnych kości oraz zębów, prawidłowego krzepnięcia krwi, a także wspomagania pracy układu odpornościowego.

Wspomniane witaminy nie mogą występować oddzielnie, ponieważ tylko ich łączne zastosowanie wpływa na odpowiednio wysoką wchłanialność minerałów, w tym wapnia czy fosforu.

Witamina K dostępna w preparacie Gold Omega 3 D3+K2 Sport Edition, pozyskiwana jest z ekstraktu z natto. To naturalna jej postać, występująca w najbardziej wartościowej formie, czyli K2 MK7, gwarantującej także największą stabilność we krwi.

W diecie każdego sportowca – amatora, ale i wyczynowca, nie może zabraknąć zdrowych kwasów tłuszczowych. Suplement diety Gold Omega 3 D3+K2 Sport Edition to wysoka zawartość kwasów tłuszczowych Omega-3, które pochodzą z oleju z ryb zimnowodnych.

Wybór wspomnianych trzech produktów marki Olimp, to zapewnienie o uzupełnieniu niedoborów powstałych w organizmie, w trakcie podejmowania intensywnego wysiłku fizycznego. W poszczególnych produktach zagościły składniki, które na co dzień warunkują prawidłowy przebieg procesów zachodzących w organizmie, ale i sprzyjają wchłanianiu witamin czy minerałów. Z tego względu są to preparaty chętnie wybierane przez sportowców, ale i możliwe do stosowania przez osoby amatorsko i nieregularnie podejmujące aktywność fizyczną, a także tych, którzy ze względu na tryb życia, w tym zawodowego, pozostają w dużej aktywności fizycznej.

Dodaj komentarz